Erhan İğdemir


1961 Ankara doğumlu Erhan İğdemir Ankara Koleji'nden mezun olduktan sonra gittiği A.B.D.'de Pazarlama, Pazarlama İletişimi ve İletişim Sanatları konularında State University NewYork @ Buffalo'da lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladı.

Buffalo'da Dick Stein Advertising'de üstlendiği bir Direkt Pazarlama Kampanyasının koordinatörlüğünün ardından 1987 yılında Türkiye'ye dönen İğdemir sırasıyla Güzel Sanatlar/Saatchi&Saatchi, Markom LeoBurnett, ParsMcCann Ericson ve RPM Radar Reklam Ajanslarında Procter&Gamble, CocaCola, Eczacıbaşı, Philip Morris, GM Opel, Lee Jeans ve Reebok gibi birçok yerli ve yabancı markaya hizmet verdi.

1991-92 senesinde Show TV pazarlama müdürlüğü görevinde bulunan İğdemir takip eden dönemlerde TerraNova ve Impact reklam ajanslarının ortaklıklarında bulundu ve bir çok Kristal Elma ve başarı ödüllü kampanyaları hazırlayan ekiplere liderlik yaptı.

1996 senesinde kurduğu Paradigma Stratejik İletişim ve Tanıtım Hizmetleri'nde bir ilke imza atarak Bütünleşik Pazarlama İletişimi konusunda Danışmanlık, Uygulama ve Eğitim hizmetlerini bir bünyeden tek bir strateji üzerinden uygulayabilen bir ekip kurdu.

1999 yılında akademik hayata da geçen İğdemir, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yedi Tepe MBA Programı ve Yedi Tepe Üniversite'lerinin İletişim, Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar fakültelerinde "Pazarlama İdaresi, Reklam, Halkla İlişkiler, Kampanya Tasarımı, Senyör Proje, İş İletişimi" konularında dersler vermektedir.

Son olarak siyasi marka yaratma konusunda da danışmanlık hizmetleri vermeye başlayan İğdemir, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

  

 

 

home contact